Hakkımızda

Yazılım Karavanı, 2017 yılında bilim, teknoloji ve mühendislik alanlarında kişisel blog yazıları paylaşmak amacıyla Ali Murat Çevik tarafından kurulmuştur. İlk başta belirli algoritmalar ve programlama dilleri ile ilgili ders niteliğinde yazılar paylaşılan blog, sonrasında önemli teknolojik gelişmeleri, yaşamdan güncel bilgileri ve YouTube üzerinde video içeriklerini de havuzuna ekleyerek pek çok alandaki içeriğe ev sahipliği yapmıştır.

Beslenme – barınma gibi temel ihtiyaçlar dışında 21. yüzyılın getirdiği en büyük gerekliliklerden birisi ise bilgiye kolay erişmektir. Artık her yaş grubuna dağılımı homojenleşen internet kullanımı insanlığın bilgiye hızlı ve eşit bir şekilde erişebilmesinde büyük rol almaktadır. Öncelikli hedefimiz Türkçe kaynaklar arasında güvenilir ve tarafsız bilgiyi kâr amacı gütmeden sağlayabilmektir.

Blog içerisindeki yazılar tamamıyla gönüllülük esasına dayalı paylaşılmaktadır. Dileyen herkesin yazar olarak aramıza katılabileceğini belirtmek isteriz. Bilgi ve deneyimlerini paylaşmak, CV’ne bir blog yazarlığı eklemek ve bu ekosisteme katkı sağlamak istiyorsan buraya tıklayabilirsin.